top of page
Szukaj

Co mam zrobić, jeśli nie mam czasu na praktykę, ponieważ mam inne obowiązki ?
PYTANIE NR 18. Co mam zrobić, jeśli nie mam czasu na praktykę, ponieważ mam dzieci, którymi muszę się zająć, a moja praca i obowiązki domowe, sprawiają, że praktycznie nie mam wolnej chwili?


Jeśli jesteście bardzo zabiegani, ale naprawdę pragniecie zmiany swojego życia i jesteście o te zmiany gotowi zawalczyć, warto jest zrobić sobie wcześniej grafik, w którym będziecie mogli z wyprzedzeniem zaplanować wszystko tak, abyście mieli możliwość przeprowadzenia wybranych przez siebie technik dwa razy dziennie. Pamiętajcie, że nie musi to być godzinna praktyka, wystarczy, że poświęcicie na nią około 20 minut, jednak będziecie ją przeprowadzać codziennie, regularnie, z pełnym zaangażowaniem i uwagą. Aby znaleźć ten czas rano, wystarczy wstać trochę wcześniej i zacząć dzień od praktyki. Wiem, że to może być na początku trudne, ponieważ jeśli jesteście zabiegani, macie mało czasu, wolelibyście wykorzystać ten czas na trochę dłuższy sen, jednak musicie pamiętać, że jeśli naprawdę pragniecie zmian i jesteście na nie zdecydowani, ten czas, który będziecie musieli poświęcić na praktykę, zwróci się Wam, dając Wam upragnione zmiany. Czas na wieczorny trening także uda się Wam znaleźć, jeśli tylko szczerze zechcecie wprowadzić praktykę do swojego życia. Rozpisanie wcześniejszego grafiku oraz uzgodnienie z rodziną, że ten krótki czas jest dla Was i tylko dla Was, pomoże Wam zapobiec niespodziewanym sytuacjom, w których ktoś mógłby Was przeszkodzić. Jeśli macie małe dzieci, możecie poprosić, aby w tym czasie zajął się nim drugi rodzic, jeśli jednak nie macie takiej możliwości, możecie zaplanować czas na praktykę, kiedy dzieci są już ułożone do snu.

Obiecuję Wam, że rzetelna i systematyczna praktyka naprawdę się Wam opłaci, a zmiany, które zaczniecie powoli zauważać w Waszym życiu, sprawią, że nie tylko nie będziecie żałować tego czasu, który musieliście na nią poświęcić, ale dodatkowo zaczniecie podchodzić do niej z prawdziwym entuzjazmem i radością. Pamiętajcie jednak, aby nie porzucać praktyki, w chwili, gdy Wasze życie zacznie się poprawiać, a Wasze intencje spełniać, ponieważ postępując w ten sposób, z czasem powrócicie do starych nawyków myślowych, a w efekcie w Waszym życiu znowu zagoszczą różne braki i ograniczenia, nad którymi będziecie musieli rozpocząć pracę znów od początku. Nie tracicie więc swojego czasu i energii i w momencie, w którym wszystko zacznie się układać coraz lepiej, praktykujecie nadal z radością, a pozytywne zmiany nie tylko utrzymają się w Waszym życiu, ale zaczniecie również doświadczać w nim coraz więcej, zupełnie niespodziewanych przez Was pozytywnych zdarzeń.


Film z odpowiedziami na te pytania znajdziecie również na moim kanale YouTube.

7177 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page