top of page
Szukaj

Dlaczego nie umiem wytrwać w praktyce dłużej niż kilka dni?

Zaktualizowano: 27 paź 2021
PYTANIE NR 11. Dlaczego nie umiem wytrwać w praktyce dłużej niż kilka dni?


Jednym z najczęstszych powodów, przez które rzucacie praktykę po kilku dniach jest to, że rozpoczynając ją, jesteście głównie nastawieni na cel, który ma Wam ona jak najszybciej przynieść, a jeśli on nie nadchodzi, czujecie irytację i złość i przerywacie swoją praktykę. Często nie jesteście również do końca przekonani, czy naprawdę ma ona jakiś sens i może Wam dać to, czego pragniecie, jednak postanawiacie spróbować. I właśnie wtedy zaczynacie, ale tak bardzo skupiacie się na efekcie, którego pragniecie, a którego jeszcze nie widzicie, że nie potraficie cieszyć się z ćwiczeń, które wykonujecie, a ogrania Was irytacja i zniechęcenie. Zastanawiacie jak długo jeszcze musicie czekać, aby wreszcie Wasze marzenia się spełniły, najczęściej dochodząc do wniosku, że to wszystko nie ma sensu i rzucacie swoją praktykę po kilku dniach. Nie rozumiecie, że praktyka ma Was nauczyć, jak świadomie kreować rzeczywistość i jeśli jeszcze tego nie potraficie, dzięki praktyce nabywacie te umiejętności. Praktykując prawidłowo z każdym dniem będziecie coraz bardziej otwierać się na swoje pragnienia i związane z nimi wzniosłe, piękne uczucia, zmieniając tym samym swoje przekonania, wpajając nowy program do podświadomości, a w efekcie zobaczycie doświadczycie manifestacji, których tak bardzo pragniecie. Kiedy po prostu cieszycie się z przeprowadzanych przez Was ćwiczeń i nie skupiacie się na tym jak i kiedy stanie się to, co chcecie przywołać do swojego doświadczenia, Wasze marzenia spełniają się najszybciej. Wskazówki o tym, jak prawidłowo praktykować, znajdziecie na moim kanale YouTube, w następujących filmach: Dlaczego Marzenia się Nie Spełniają, Kreacja Intencji i Quantum – od Intencji do Manifestacji. Naprawdę warto się z nimi zapoznać i oddać się praktyce, jednocześnie nie zastanawiając się nad tym, jak długo będziecie musieli czekać na manifestację. Pomyślcie sami, ile tak naprawdę straciliście czasu rozpoczynając praktykę w przeszłości i porzucając ją po kilku dniach, następnie po jakimś czasie znowu do niej powracając, nieraz powtarzając ten schemat kilkukrotnie. To już jednak nie jest istotne, macie szansę zacząć na nowo, nie powtarzając już przeszłych niepowodzeń.

Drugim równie częstym powodem, przez który przerywacie praktykę po kilku dniach, jest to, że Wasze pragnienia się spełniły, czujecie się świetnie, więc nie widzicie potrzeby, aby nadal praktykować. Jest to niestety bardzo złudne i nie może Wam przynieść na dłuższą metę nic dobrego. Jak już mówiłam w wielu moich filmach, kreujecie przez cały czas, bez przerwy i zawsze w teraźniejszości. Owszem, przez pewien czas Wasz nowy, pozytywny program będzie dla Was pracował, jednak, jeśli przestaniecie go wspierać, prędzej czy później powrócicie do starych nawyków, wraz z którymi powrócą różne trudności, problemy i ograniczenia. Musicie pamiętać, że żyjemy w społeczeństwie, w którym większość ludzi myśli negatywnie, jesteśmy również zalewani różnymi niepokojącymi informacjami, które płyną ze środków masowego przekazu, na które jesteście odporni i nie reagujecie emocjonalnie, jeśli praktykujecie. W innym przypadku, z czasem coraz trudniej będzie Wam ignorować te wszystkie rzeczy i pamiętać o tym, że nie mają one wpływu na Wasze życie, jeśli sami nie obdarzycie ich uwagą, którą zasilicie emocjami. Dodatkowo, gdy po spełnieniu pragnień rzucacie praktykę i po jakimś czasie zauważacie, że znowu w Waszym życiu zaczynają pojawiać się niepożądane przez Was okoliczności i sytuacje, o wiele trudniej Wam powrócić do praktyki, ponieważ czujecie złość, irytację, macie poczucie braku i jak najprędzej chcecie na nowo poczuć się wspaniale i mieć piękne życie, więc skupiacie się wciąż na braku tych uczuć, przez co Wasza praktyka zazwyczaj nie wygląda już tak jak za pierwszym razem, a wymaga od Was zarówno więcej czasu jak i zaangażowania. Nie czujecie już ekscytacji na myśl o niej, a skupiacie się głównie na tym, żeby jak najprędzej powrócić do wcześniejszego stanu rzeczy.

Kolejnym powodem, przez który często porzucacie praktykę po kilku dniach, jest nawał obowiązków. W takim przypadku warto spróbować sobie wytłumaczyć, że jeśli dwa lub trzy razy dziennie poświęcicie na praktykę trochę czasu, nie będzie to tak bardzo trudne, a przyniesie dużo dobrego. Jeśli naprawdę zrozumieć, że Wasza praca ma sens, nie będziecie mieć wątpliwości, że warto znaleźć na nią trochę czasu i zaplanować ją tak, aby nie pokrywała się z Waszymi obowiązkami.

Następnym, bardzo częstym powodem, przez który przestajecie praktykować po krótkim czasie, jest to, że Wasze otoczenie nie akceptuje tego, co robicie, a nieraz również Was wyśmiewa i z Was kpi, przekonując, że to, co robicie nie ma najmniejszego sensu, a Wy jesteście śmieszni, jeśli wierzycie, że możecie w ten sposób przyciągnąć do swojego życia partnera, pieniądze czy wspaniałe okoliczności. Musicie jednak pamiętać, że osoby, które z Was kpią nie mają tej wiedzy, którą Wy nabyliście i nie są jeszcze gotowe na to, aby naprawdę się nią zainteresować i wziąć odpowiedzialność za to, czego doświadczają w życiu. Nie musicie ich przekonywać do swoich racji, podobnie jak nie potrzebujecie ich akceptacji, aby móc robić, to co postanowiliście. Zrozumcie, że to, co mówią inni jest jedynie sugestiami, które może przyjąć albo zignorować. Jeśli naprawdę zastanowicie się nad tym, czy to właśnie myśli, uczucia i przekonania decydują o tym, jak wygląda życie człowieka, sami zobaczycie, że nie można temu w żaden sposób zaprzeczyć. Pamiętajcie, że niezależnie od tego, co jest powodem, przez który rzucacie praktykę, najważniejsze jest to, abyście przekonali samych siebie, że naprawdę warto ją rozpocząć i w niej wytrwać, w rezultacie ciesząc się wspaniałym, pięknym życiem, zgodnym z Waszymi pragnieniami. Więcej na ten temat mówię na moim kanale YouTube, w filmie, pod tytułem: Prosty Przepis na Sukces – Praktyka Stylem Życiem.


Film z odpowiedziami na te pytania znajdziecie również na moim kanale YouTube.

7161 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page