top of page
Szukaj

Jak mam pokonać agresję, która budzi się we mnie, jeśli moja praktyka zawodzi ?


PYTANIE NR 14 Jak mam pokonać agresję, która budzi się we mnie, ponieważ moja praktyka mi nie wychodzi i nie widzę efektów?


Odczuwanie agresji i złości w momencie rozpoczynania praktyki jest bardzo częste. Omawiałam ten temat już wielokrotnie. Dzieje się tak dlatego, że tak naprawdę zmuszacie się do niej, chociaż wolelibyście poświęcić ten czas na coś innego. Jednak decydujecie się na nią, ponieważ pragniecie zmian w swoim życiu. Niestety, mając takie podejście i rozpoczynając praktykę ze złością, agresją lub zniechęceniem, opóźniacie manifestację swoich intencji, gdyż wysyłacie w ich kierunku negatywną energię, pełną złości. A to z kolei sprawia, że nie widzicie żadnych efektów tego, co robicie, przez co czujecie tylko jeszcze większą złość i agresję. Nie pomaga Wam to jednak w spełnieniu Waszych pragnień. Aby Wasza praktyka mogła przynieść Wam oczekiwane rezultaty, musicie do niej podejść w odpowiedni sposób i spróbować zrozumieć, że robicie to przecież dla siebie, bowiem zbliża Was ona do życia, którego pragniecie, jednak wymaga od Was również pełnego zaangażowania i chęci. Jeżeli nie zapanujecie nad złością, a będziecie się jej poddawać, nie uda Wam się dokonać upragnionych zmian w swoim życiu. Dlatego, jeśli podczas praktyki odczuwacie silne, negatywne emocje, jedynym dobrym rozwiązaniem jest podejść do niej z sympatią i radością, bez oczekiwań, które powiększają tylko odczuwaną przez Was presję. Aby to zrobić, starajcie się rozmawiać ze sobą z miłością, przekonując siebie, że to, co robicie ma sens, a dodatkowo może być dla Was prawdziwą przyjemnością, ponieważ praktyka polega na tym, abyście skupiali swoją uwagę na tym, czego pragniecie, a więc możecie to przeżywać już teraz, ciesząc się z tego. Nie zastanawiajcie się, kiedy zobaczycie efekty swojej praktyki, a potraktujcie ją jaką przyjemność, zabawę, podczas której już teraz zanurzacie się w tę rzeczywistość, która Was cieszy. Niezależnie od tego, czy korzystacie z medytacji prowadzonej i słuchacie wypowiadanych przez osobę prowadzącą pozytywnych i budujących słów czy korzystacie z medytacji lub treningu, w których wizualizujecie sobie spełnienie Waszych pragnień, skupcie się po prostu na radości i tym, co właśnie robicie, zostawiając na ten czas swoją przeszłość i przyszłość, w zamian będąc po prostu tu i teraz, a wtedy efekty, których tak bardzo pragniecie przyjdą najszybciej i z pewnością Was zaskoczą.


Natomiast, jeżeli nie potraficie przekonać samych siebie do innego podejścia do praktyki, pomimo że próbujecie i staracie się, powinniście najpierw skupić się na oczyszczeniu swojego umysłu. Możecie w tym celu zakupić dla siebie jeden z moich kursów online – Siedmiodniowy Kurs Oczyszczania Umysłu, który pomoże Wam odzyskać kontrolę i w efekcie przezwyciężyć negatywne emocje, umożliwiając efektywną praktykę.


Film z odpowiedziami na te pytania znajdziecie również na moim kanale YouTube.

7121 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page